Bitininkystė

Bičių produktai Apie bites Inventorius Apie mus Naujienos Galerija Receptai Kontaktai


SAUSIS
sausis
vasaris
kovas
balandis
gegužė
birželis
liepa
rugjūtis
rugsėjis
spalis
lapkritis
gruodis

1. Sausio mėnesį retkarčiais aplankome bityną, patikriname, ar ramiai žiemoja bitės. Išvalome lakas nuo mirusių bičių. Jų lavonėlius surenkame į celofano maišelį ir sudeginame, nes čia pat prie lakos išmestos negyvos bitės vilios zyles, kurios trikdys bičių ramybę.
2. Atolydžio metu patikrinkite, ar nedrėgnos bičių lizdų galinės kamšos ir viršutinės pagalvės. Sudrėkusias pakeiskite sausomis, pašildydami jas kambario temperatūroje, o šlapias išdžiovinkite.
3. Netrikdykite bičių ramybės, pasiklausydami jų ūžesio per žarnelę ar ranka stuksendami į avilio šoną. Geriausia rudenį avilio laką pridengti stiklu: jeigu stiklas rasoja, vadinasi, bitės žiemoja gerai.
4. Jeigu pastebėjote, kad bitėms žiema trūksta maisto (bičių kamuolys pakilo prie pat balkelių), pasigaminkite kandi tešlos be žiedadulkių, įsukite į marlę ir pakiškite ją po pagalve, išimkite skirtuką, kad bitės galėtų prie jos prieiti.
5. Pasigaminkite ar įsigykite mažesnių meduvių (7-8 rėmelių) pavasariniam medunešiui, naujų rėmelių, atsarginių kamšų ir pagalvių.

 

‡ Lithuania on line
Tinklapio autorius Pakeitimai 2005.12.15
BITININKO struktūrinis lapas