Bitininkystė

Bičių produktai Apie bites Inventorius Apie mus Naujienos Galerija Receptai Kontaktai


GRUODIS
sausis
vasaris
kovas
balandis
gegužė
birželis
liepa
rugjūtis
rugsėjis
spalis
lapkritis
gruodis

1. Neužmirškite, kad gruodžio 7-oj šv.Ambraziejaus, bičių globėjo diena. Patartina šią dieną susitikti su bičiuliais, pasidalinti patirtimi.
2. Apibendrindami metų veiklos rezultatus, įvertiname savo klaidas, padarome išvadas, kritines pastabas įrašome kalendoriuje.
3. Apsilankome retkarčiais bityne, ypač po vėtrų, patikriname, ar vėjas neišvartė skydų, ar niekas bitėms netrukdo ramiai žiemoti.
4. Stebime orus, esant atolydžiui ar atšilimui, galines kamšas atitraukiame nuo lizdo į šonus, kad bitėms nebūtų per šilta, ir kad motinėlė prieš Kalėdas ar Naujuosius metus nepradėtų dėti kiaušinėlių. Orams atšalus, kamšas gražiname atgal į savo vietas.
5. Toliau tvarkome vašką, dezinfekuojame ir gaminame avilius, inventorių, rėmelius, įsigyjame trūkstamo inventoriaus, literatūros, planuojame kitų metų darbus.
6. Prieš Kalėdas aplankome neturtingus, sergančius žmones, nunešdami jiems medaus stiklainiuką, kad ir ant jų Kūčių stalo būtu medaus.
7. Dalyvaujame Lietuvos bitininkų sąjungos labdaros renginiuose, renkame medų moksliniams tyrimams, senelių ir vaikų globos namams.

 

‡ Lithuania on line
Tinklapio autorius Pakeitimai 2005.12.15
BITININKO struktūrinis lapas