Paieška:  

Bitininkystė

Bičių produktai Apie bites Inventorius Apie mus Naujienos Galerija Receptai Kontaktai
 

Jono ir Kęstučio Krikščiūnų daugiaaukščiai aviliai

 Šiauliečių Jono ir Kęstučio Krikščiūnų daugiaaukščiai polistiroliniai aviliai susilaukė bitininkų pripažinimo. Su jais jau daug bitininkų bitininkauja Žemaitijoje, jų yra įsigiję Aukštaitijos ir Dzūkijos bitininkai. Jie buvo apdovanoti respublikinės parodos „Ką pasėsi - 2002 metais" medaliu. Jų privalumas - patogūs bitininkauti,  lengvi (apie 10 kg), patvarūs, gerai vėdinasi, su ištraukiamais dugnais.
Jonas ir Kęstutis Krikščiūnai gamina trijų tipų avilius:
1) bitininkams mėgėjams bitininkauti Dadano tipo pusrėmiais;
 2) kai lizde naudojami Dadano tipo rėmeliai, kituose aukštuose (meduvėse) - pusrėmiai
3) bitininkams profesionalams, kai rėmelis 300x360 mm dydžio, korpusai kvadrato formos. Su šiais aviliais galima bitininkauti ir bitidėse, ir lauke.
Šie daugiaaukščiai aviliai pasižymi gera ventiliacija, kuri vyksta per atvirą dugną bei stogą. Avilio ventiliavimas gali būti reguliuojamas, atsižvelgiant j metų laikus bei bičių šilumos poreikius (pavasari auginant perus, dugnus nesunku pridengti, nes jie ištraukiami. Laka taip pat reguliuojama, prielakis užverčiamas.
Avilys susideda iš pagrindo, kuriame yra ištraukiamas dugnas, reguliuojama laka ir užverčiamas prielakis; priklausomai nuo avilio modelio - 3-5 korpusų po 10 rėmelių kiekviename; lubelių, kurios reikalingos aviliui vėdinti ir bitėms maitinti, bei stogo.
Gydant bites nuo varozės erkių, ypač aktualus ištraukiamas dugnas, kuris pagal iškritusių erkių kieki palengvina nustatyti šeimos erkėtumą, o tuo pačiu ir pasirinkti vaistus bitėms gydyti.
Artimiausiu metu šiems aviliams bus gaminami pikio surinktuvai, trijų sekcijų maitintuvės (sirupui, vandeniui ir kandi tešlai) bei metalinis rėmas aviliui pastatyti.

Apie bitininkavimą šiuose aviliuose Jums išsamią informacija suteiks bičiulis Jonas Krikščiūnas
tel: 8-41 - 54 72 65, 54 75 30, mob.8-687 -89131

 
‡ Lithuania on line
Tinklapio autorius Pakeitimai 2005.12.15
AJ Studija - tinklapių kūrimas visiems prieinamomis kainomis ELPAMA - kavos,arbatos,gaiviųjų gėrimų gamybos-pardavimo automatai BITININKO struktūrinis lapas